Dlaczego warto kupić drukarkę laserową?

zalety stosowania laserowej drukarki

Większość małych i dużych firm korzysta z drukarek laserowych. Swoją popularność zawdzięczają o wiele mniejszej awaryjności w porównaniu do urządzeń atramentowych, niskiej cenie drukowania za 1 stronę oraz ogromnej wydajności tonera. Czy urządzenia laserowe to dobre rozwiązanie dla jednorodzinnych gospodarstw domowych?

Dostosowanie do potrzeb

Urządzenia laserowe mono to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników drukujących często tylko dokumenty. Sprawdzi się ona także osobom, które drukują sporadycznie faktury, dokumenty i tym podobne. Sprawdzi się to przez to że ogromną zaletą tonera do drukarki jest pyłek, który nie zasycha. Dzięki temu nawet po rocznej przerwie od drukowania nasze urządzenie bez większych problemów wydrukuje dokumenty. Wielofunkcyjne urządzenia laserowe to dobre rozwiązanie dla mało wymagających studentów. W przypadku szkół podstawowych czy studentów skomplikowanych kierunków jak medycyna, gdzie uczniowie i studenci często potrzebują kolorowych obrazków, zdecydowanie lepiej sprawdzi się urządzenie atramentowe na tusze czarno-białe i kolorowe.

Tani koszt eksploatacji

Toner do drukarki również możemy kupić w formie zamienników. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy tańsze wkłady do prawie każdej popularnej drukarki laserowej. Popularny toner do drukarki HP 85A w wersji oryginalnej znajdziemy w przedziale cenowym od 200 do 250 zł z możliwością wydruku do 1600 stron. Zamiennik tego tonera możemy znaleźć już poniżej 100 zł również z wydajnością na poziomie 1600 stron. Tańsze rozwiązania pozwalają nam nie tylko sporo zaoszczędzić, ale także mieć podobną, a nawet większą wydajność. Zamienne tonery do drukarek laserowych wbrew powszechnego mitu są bezpieczne dla urządzeń.

Czy warto kupić urządzenie laserowe?

Małe drukarki laserowe jak HP 1102w lub Brother HL-1210WE idealnie sprawdzą się dla podstawowych użytkowników chcących drukować w wersji monochromatycznej. Dla osób, które drukują czarno-białe dokumenty często lub bardzo rzadko, podstawowe drukarki laserowe w zupełności wystarczą. Dla studentów bardziej skomplikowanych kierunków jak medycyna uczniów szkół podstawowych i średnich lepiej sprawdzą się drukarki atramentowe. W obu przypadkach w sieci możemy znaleźć tanie materiały eksploatacyjne do naszych urządzeń.

Comments are closed.