Drukarka atramentowa – za i przeciw

Drukarki atramentowe jeszcze do niedawna były najpopularniejszym urządzeniem drukującym. Obecnie wypierana jest przez technologię laserową, uważaną za dokładniejszą. Nadal jednak atramentowe drukarki wydają się dobrym rozwiązaniem na użytek domowy. Ich największą zaletę stanowi cena. Tego rodzaju urządzenie można kupić już za zaledwie 150-250 złotych. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

czarny tusz hp 652

wydajne drukowanie HP 652

Fakt, że drukarki atramentowe nie są kosztowne, nie zawsze oznacza oszczędności. Może się bowiem okazać, że cena tuszów oryginalnych będzie przesadnie wysoka. Alternatywą pozostają wówczas zamienniki tuszów, jednak nie w każdym przypadku będą oferować tak samo dobrą jakość. Warto zatem poszukać tuszu, który łączy atrakcyjną cenę z drukiem wysokiej jakości. Zalicza się do nich m.in. tusz HP 652. To innowacyjne rozwiązanie, które zostało zabezpieczone przed podrobieniem, a przy tym poinformuje nas o niskim poziomie atramentu, co z pewnością jest bardzo wygodne podczas użytkowania drukarki. Ponadto, zapewnia profesjonalną jakość zdjęć. Drukowanie tuszem HP 652 jest stosunkowo tanie i niesamowicie wydajne, dlatego okaże się dobrym wyborem. Drukarki atramentowe mają przy tym znaczną przewagę nad laserowymi jeżeli wziąć pod uwagę wydruk fotografii, gdyż nadal radzą sobie z tym o wiele lepiej.

Wady drukarek atramentowych

Tego rodzaju urządzenia mają także swoje wady. Należy do nich przede wszystkim szybkość wydruku, która jest wolniejsza niż w przypadku urządzeń laserowych. Podczas drukowania kilku stron nie będzie tak zauważalna, niekoniecznie sprawdzi się już za to np. w księgowości. Trwałość wydruku również może być na nieco gorszym poziomie.Wydaje się jednak, że na użytek domowy okaże się wystarczająca. To jednocześnie lepszy wybór dla osób, którym zależy głównie na wydruku zdjęć.

Comments are closed.