Jak działa drukarka atramentowa?

Drukarki atramentowe już od lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku. Jeśli dodamy do nich wielofunkcyjny skaner oraz kopiarkę, z pewnością skorzystamy z szeregu dodatkowych udogodnień, jakie przydadzą się w pracy lub w domu. Jak działa drukarka atramentowa? Czym się cechuje to urządzenie? Skąd wynika jego popularność?

Drukarka tuszowa

Drukarka tego typu zaczęła zastępować hałaśliwą drukarkę igłową w latach 70. Taki wynalazek przyczynił się do usprawnienia pracy i zachowania wygody. Obecnie producenci oferują szereg ciekawych modeli, które zadowolą każdego użytkownika. Z drukarki atramentowej skorzystamy w celu wydrukowania ważnej dokumentacji, materiałów do nauki, czy nawet kolorowych zdjęć lub grafik. Z pewnością maszyna cechuje się:

  • funkcjonalnością,
  • dobrą jakością,
  • wydajnością,
  • sprawną pracą,
  • zachowaniem komfortu każdego dnia,
  • łatwością obsługi.

Jak działa drukarka atramentowa?

W tym przypadku najważniejsza jest głowica drukująca. Wyposażona jest w wiele dysz, które mają za zadanie wtryskiwać ciekły atrament na papier kroplami o objętości 1 pikolitra (z zachowaniem prędkości 100 km/h). Okazuje się, że tym aspektem urządzenia znacząco różnią się od drukarki laserowej, która kresuje obraz na bęben transferowy, a stamtąd przenosi toner na papier z użyciem energii elektrostatycznej. 

Poza głowicą drukującą, drukarki atramentowe posiadają inne ważne elementy, dzięki którym działają wydajnie i sprawnie. Profesjonalne maszyny z powodzeniem korzystają z technologii druku ciągłego. W drukarce jest generowany ciągły strumień kropelek atramentu, które są odbijane od wodospadu atramentu w danym czasi oraz umieszczane na nośniku druku. Następnie krople powracają do zbiornika z atramentem, a cały proces jest powtarzany. Podczas doboru drukarki tuszowej, pamiętajmy o solidnym wykonaniu i najlepszej jakości. 

Drukarka atramentowa do nabycia na stronie https://www.drtusz.pl/drukarki-atramentowe-c-80000011100.html

Comments are closed.