Tusze do drukarek. Oryginały czy zamienniki?

markowe tusze z dobrego sklepu

Posiadacze atramentowych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych często walczą z dylematem wyboru tuszu z www.drtusz.pl. Czy lepiej kupić oryginalne wkłady a może warto skorzystać z oferty tanich zamienników o lepszej wydajności? Poznaj wszystkie za i przeciw w dalszej części artykułu!

Droższe znaczy lepsze?

Za oryginalnymi tuszami przemawia bardzo wysoka jakość druku i mocna głębia kolorów. W porównaniu do swoich tańszych konkurentów jakość wydruku jest na dużo wyższym poziomie, przez co np.: fotografie wychodzą dużo lepiej. Jednak coraz częściej zdarza się, że różnica w jakości coraz bardziej się zaciera, przez wydruk na oryginałach czy zamiennikach jest na podobnym poziomie. Za to zaletą, która spopularyzowała zamienniki, jest ich wydajność. Za niższą cenę dostajemy nawet 3-krotnie większą liczbę wydrukowanych stron. Jednym z mitów krążących w sieci jest odmowa napraw drukarki z tytułu gwarancji przez stosowanie zamienników, co zupełnie nie pokrywa się ze stanem faktycznym i obowiązującymi regulacjami prawnymi.

Problemy z drukarką

Jak już mogliście przeczytać wyżej, jednym z mitów jest odmowa serwisowania sprzętu przez używanie niewłaściwych tuszów. Kolejną bardzo popularną plotką jest dużo wyższa awaryjność drukarek i urządzeń, przez używanie tuszy zamiennych do urządzeń wielofunkcyjnych. Większość producentów takich tanich wkładów coraz mocniej stawia na wyższą jakość, aby dostarczyć klientom dobrej jakości produkt. Zamienne produkty eksploatacyjne do drukarek atramentowych nie odbiegają jakością od swoich droższych oryginalnych rozwiązań, przez co nie tylko jakość druku, ale też żywotność naszego sprzętu nie powinna spaść.

Oszczędzaj na wkładach

Stosowanie tanich zamienników to dobry pomysł dla uczniów i studentów często drukujących swoje materiały. Dzięki korzystaniu z wkładów zamiennych rocznie możemy zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych. Bez utraty jakości i widma uszkodzenia sprzętu coraz więcej osób chętnie sięga po tańsze rozwiązania. Tanie produkty eksploatacyjne pozwalają nam dbać lepiej o budżet a uszkodzenia sprzętu wywołane przez zapchania przez tusze ciągle się zmniejszają.

Comments are closed.