Wkład HP w rozwój cywilizacji

W tym roku Hewelett-Packard obchodzi 34 lecie wprowadzenia do sprzedaży pierwszej laserowej drukarki. Jest to jeden z tych wynalazków XX wieku, które przyczynił się do zmiany pewnego oblicza rzeczywistości biurowej. Od tamtej pory segment drukarek laserowych rozwija się dynamiczne, począwszy od zwiększenia prędkości drukowania, zbicia ceny, po rozpowszechnienie kolorowego druku nawet w małych biurach. Ponad 30 lat temu pojawiła się pierwsza na rynku drukarka laserowa, Ponad 200 lat temu powstała prasa parowa, 500 lat temu opracowania prasę drukarska Gutenberga a blisko 2000 lat temu Chińczycy wynaleźli papier. Każdy z tych wynalazków przyczynił się do rozwoju cywilizacji poprzez skrócenie czasu w jakim myśl była utrwalana w formie stałej. Od czasu wprowadzenia na rynek w 1984 r. modelu LaserJet Classic firma HP sprzedała na świecie ponad 80 milionów takich urządzeń na całym świecie.

Zmiana sposobu pracy

duży zamiennik do hp 302

zamiennik do tuszu hp 302

Firma opracowująć nowe drukarki stworzyła całkiem nowy segment rynku. Drukarki laserowe zaczęły spełniać oczekiwania ale także zaczęły je wywoływać, podobnie jak było i nadal jest to z drukarkami atramentowymi i ich tuszami. Jednym z objawów takich oczekiwań był tusz hp 302. Drukarki laserowe zaś zmieniły sposób pracy w biurach. Drukarki laserowe zdecentralizowały drukowanie, przed wieloma laty, firmy chcąc utrzymać kontakt z klientem miały do dyspozycji centralne drukowanie z wielkimi nakładami, lasero to zmienił. Tak jak tusz hp 302 pozwolił drukarkom atramentowym drukować więcej stron bez potrzeby częstej wymiany pojemników.

Najbardziej istotną korzyścią, jaką przyniosły drukarki laserowe, to bezwątpienia, możliwość poświęcenia uwagi na potrzeby klientów. Połączenie procesu drukowania tekstu i lokalnego szybkiego drukowania wyeliminowało konieczność korzystania z maszyn do pisania. Tak jak w przypadku drukarki atramentowej z tuszem hp 302 można było drukować dużo, tak z drukarką laserową można to robić dodatkowo szybko.

Comments are closed.