Zamiennik tuszu Hp 652. Nie jest gorszy od oryginału

Zamienniki oryginalnych tuszy przez część osób uznawane są jako produkty dużo gorszej jakości. Nie ma w tym nic dziwnego, początkowo bowiem zamienniki dokładnie takie były. Napełniane mniejszą ilością tuszu, były tańsze, jednak wystarczały do wydrukowania o wiele mniejszej liczby dokumentów.

W obecnych czasach firmy wytwarzające dobre zamienniki, oferują produkty nie gorsze od tych, które wytwarzają takie firmy jak Hp. Czy Hp 652 tusz zamiennik może być dobrym wyborem? Jak najbardziej tak.

Tusze oryginalne są drogie.

Nie jest tajemnicą, że oryginalne tusze Hp są dość drogie. Tak jest też z tuszami Hp 652. Im więcej drukujemy, tym większe koszty drukowania zatem musimy ponosić. Przejście na zamienniki w znaczący sposób może więc obniżyć koszty drukowania. Dużo więcej pieniędzy zatem pozostanie w portfelu. Jak dbać o Hp 652 tusz zamiennik, by sprawnie działał do końca?

Tusz nie może zaschnąć

Podobnie jak każdy tusz, i Hp 652 tusz zamiennik może zaschnąć. Dzieje się tak wtedy, gdy drukowanie wykonywane jest bardzo rzadko. Zasycha też szybko, gdy urządzenie drukujące stoi w ciepłym miejscu. Warto mieć tego świadomość i nawet dla zasady, od czasu do czasu coś wydrukować. Dzięki temu bardzo cienkie kanaliki, którymi tusz dostaje się na drukowany papier, pozostaną drożne. Niekiedy oczywiście zaschnięty tusz uda się doprowadzić do pełnej sprawności, jednak nie jest to generalna zasada. Czasami tusz w pojemniku zasycha tak bardzo, że nie ma możliwości drukowania. Taki pojemnik z tuszem nadaje się wyłącznie do wyrzucenia i nie ma znaczenia tak naprawdę czy będzie to pojemnik oryginalny czy zamiennik. Każdy długo nieużywany tusz do drukarki może po prostu zaschnąć.

Warto stawiać na zamienniki tuszy, dużo tańsze od oryginalnych. To spora oszczędność na kosztach drukowania. Dostępne w wielu miejscach i tanie, są warte uwagi. Warto się o tym przekonać i choć raz kupić do swojej drukarki zamienniki.

Comments are closed.