Canon Pixma Mg3650s. Jak dbać o drukarkę?

Zakup drukarki Canon Pixma mg3650s jest bez wątpienia dobrym wyborem. Aby jednak działała bezawaryjnie, warto o nią dbać. W innym przypadku, szybko może się okazać, że jest niezdatna do użytku lub uszkodzona i wymaga naprawy. Jak dbać o Canon Pixma mg3650s?

Zakup drukarki i instalacja na miejscu

Już w tym momencie można popełnić błędy, które będą skutkować problemami z drukarką. Po zakupie Canon Pixma mg3650s przed instalacją trzeba zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach była przewożona. W sklepie i domu jest temperatura pokojowa. W trakcie przewożenia, a szczególnie przechowywania w samochodzie w okresie zimna drukarka osiągnie niską temperaturę otoczenia. Po wniesieniu do ciepłego pomieszczenia – na przykład pokoju – może na niej zacząć skraplać się para wodna. Taka sama para może osadzać się wewnątrz na delikatnych elementach drukarki, co może – w przypadku włączenia drukarki – spowodować uszkodzenie. Zawsze więc –  przy różnicy temperatur – warto na kilkadziesiąt minut zostawić drukarkę w ciepłym miejscu, później dopiero instalować.

Ustawienie i instalacja

Drukarka nie powinna być ustawiona w miejscu, gdzie będzie narażona na źródło ciepła, zimna czy kurzu. Nie powinna też stać w miejscu zbyt wilgotnym. Ustawienie w odpowiednim miejscu znacząco przedłuży jej sprawność i zminimalizuje ryzyko jakiejkolwiek awarii. Oczywiście nie mniej ważna jest prawidłowa instalacja a także właściwe założenie tuszy. 

Użytkowanie

W trakcie użytkowania drukarki, trzeba między innymi przywiązywać uwagę do używania dobrej jakości tuszy. Założenie do drukarki tuszy kiepskiej jakości, uszkodzonych, nieszczelnych, to ryzyko zabrudzenia drukarki tuszem, który będzie nie do usunięcia. Przy długim czasie nieużytkowania drukarki, warto odłączyć ją od zasilania. Nie można jednak zapominać, że zbyt długa przerwa w drukowaniu, może spowodować zaschniecie tuszy i konieczność zakupu nowych. 

Aktualizacje

Niezmiernie ważne jest pobieranie wszelkich aktualizacji oprogramowania drukarki. Brak aktualizacji może wpłynąć bowiem na sprawność pracy urządzenia, a niekiedy też uniemożliwić drukowanie. Aktualizacje są bezpłatne, zawsze więc warto wyrażać zgodę na ich samoczynną instalację. 

Dbając w ten sposób o swoją Canon Pixma mg3650s, można mieć pewność jej długiej i bezawaryjnej pracy. 

Comments are closed.